پایان‌نامه: طراحی بیمارستان عمومی 100 تختخوابی با رویکرد «بیمار- محوری» در تهران جویشگر علمی فارسی علم نت | elitarchgroup

ایجاد احساس راحتی در بیماران با در نظر رفتن ابعاد و اندازه مناسب وجود رستوران و کافی شاپ در داخل بیمارستان و وسایل تفریحی و… از مضایای هتل بیمارستان ها است. پس باید از نظر فضاطراحی بیمارستان باید به گونه ای باشد که از درد بیماران کم کنیم و فضای نسبتا آرامش بخش تری ایجاد کنیم. که در طراحی بیمارستان باید به نوع بیمارستان که به تبع آن ارتباطات و عملکرد و مبلمان امکانات وحتی بودجه ی ساخت نیز تغیر میکنند توجه کرد.

پایان‌نامه: طراحی بیمارستان عمومی 100 تختخوابی با رویکرد «بیمار- محوری» در تهران جویشگر علمی فارسی علم نت | elitarchgroup

یکی از شاخه های اصلی فعالیت استودیو معماری بوم تبریز، طراحی مطب پزشک در تبریز ، و طراحی مطب دندانپزشک در تبریز و طراحی انواع فضاهای درمانی، اعم از درمانگاه، داروخانه و مجتمع پزشکی و طراحی بیمارستان می طراحی گالری باشد. اتاق‌های غذاخوری و کافه ‌تریا بهتر است که برای دید بهتر در طبقۀ همکف یا در طبقۀ آخر قرار گیرند. ارتباط با آشپزخانۀ مرکزی، توسط آسانسور حمل کالا امکان ‌پذیر است که در دسترس عیادت کنندگان نمی‌باشد.

  • از لابی‌های بیمار می‌توان برای انتقال تخت به تخت، آماده‌سازی تخت‌های عمل و تخت­های بیماران و انبار استفاده کرد.
  • این نسخه پیچ‌ها دارای یک میز تحریر، امکانات شستشو، سینک، جایگاه توزین و قفسه‌های قفل‌دار هستند.
  • با رعایت و توجه به این نکات میزان رضایت کاربران از بیمارستان واثر بخشی محیط آن بر بیماران افزایش می یابد .
  • محل­های پذیرش و انتظار، باید معادل استاندارد جراحی، یک پزشک طراحی شوند و از مشخصۀ بیمارستان متمایز باشند.
به همین دلیل اهمیت دیزاین داخلی بسیار زیاد است؛ زیرا ارائه خدمات به بیمار، تامین آسایش و رفاه کارکنان در این محیط اتفاق می‌افتد. در کل، راهروهای دسترسی بایستی حداقل دارای ۵۰/۱ متر پهنا داشته باشند. راهروهایی که بیماران را با تخت متحرک جابجا می‌کنند باید حداقل دارای پهنای موثر ۲۵/۲ متر باشند. سقف معلق در راهروها می‌توانند تا ۴۰/۲ متر ارتفاع داشته باشند. پنجره‌های نورگیر و هواگیر نبایستی بیش از ۲۵ متر از یکدیگر فاصله داشته باشند. پهنای مفدار راهروها نباید توسط برآمدگیهای دیوار، ستونها و عناصر دیگر ساختمان مختل و محدود شود.

بررسی تطابق یافته های پاتولوژیک و سونوگرافیک در 100 بیمار مبتلا به توده تخمدان در بیمارستان شرکت نفت

۱- هزینه ساخت تعمیرات و نگهداری به ازاء هر متر مربع در طبقه در مقایسه با شکل افقی کاهش می یابد. ۲- برای هر یکصد تخت یک آسانسور تعبیه می شود که این تعداد در بیمارستانهای کوچک حداقل دو عدد می باشد. ۲- وسایل و تجهیزات سنگین در مجاورت دیوارهای خارجی یا ستون ساختمان قرار داده شود تا حداقل فشار را بر روی چهار چوب ساختمان وارد کند.

مکان مناسب برای ساخت بیمارستان