موتور اینورتر چیست؟ خرید و قیمت اینورتر ایرانی | shahbazmotor

موتور اینورتر چیست؟ خرید و قیمت اینورتر ایرانی | shahbazmotor

به‌کمک اینورتر، دور سانتریفیوژ بسیار بالا می‌رود و ذرات ریز مواد از هم جدا می‌شوند. این نوع اینوتر که به صورت اختصار نامیده می شود نوعی کنترل کننده دور و راه انداز موتور هستند و یک سیستم برای کنترل کردن سرعت چرخش یک موتور AC با کنترل کردن فرکانس برق اعمال شده به موتور الکتریکی است. در اغلب موارد، درایو فرکانس متغیر شامل یک یکسوساز است، به طوری که برق DC مورد نیاز اینورتر از برق AC اصلی تامین می شود. که با تغییر دادن نسبی فرکانس و ولتاژ اعمال شده به الکتروموتور، سرعت شفت را کنترل و راه اندازی می کند. درایو فرکانس متغیر (VFD Inverter یا Variable Frequency Drive) نوعی کنترل کننده موتور های الکتریکی است که با تغییر دادن ولتاژ و فرکانس اعمالی، موتور را با سرعت و ولتاژ مناسب، به گردش درمی آورد. در کاربردهایی که نیازی نیست موتور با سرعت کامل خود کار کند، از درایو VFD می توان برای کاهش فرکانس و ولتاژ مطابق با بار روی موتور استفاده کرد.

ویژگی های اینورتر

عملکرد کاربردهایی که از موتور استفاده می کنند را بهبود می بخشد. از این نوع درایو به عنوان اینورتر پمپ آب خانگی هم می توانید استفاده کنید. برخی از اینورترها در توان کم دارای هشداری بر استفاده‌نشدن برای لامپ‌های فلورسنت هستند، زیرا این لامپ‌ها خازن تصحیح توان دارند. شما می توانید با کپی کردن مطالب و ذکر منبع، از آن استفاده نمایید.

دلیل این نام گذاری آن است که این دستگاه عمل عکس مبدل برق AC به DC متداول را انجام میدهد. اینورتر موتور نوعی رگولاتور الکترونیکی است که در انواع نوار نقاله و بقیه سیستم های اینورتر صنعتی در جهت کنترل سرعت موتور و گشتاور AC با تغییر فرنکانس و ولتاژ ورودی موتور الکتریکی مورد استفاده قرار اینجا کلیک کنید می گیرد. پس به دلیل بازدهی اثبات شده اینورترها در محافظت از تجهیزات در برابر آسیب های احتمالی، گروه سنابرق توان به شما استفاده از انواع اینور صنعتی ایرانی را پیشنهاد می کند. در مواقعی خاص می توان موتورهای سه فاز را با انواع درایوهای تکفاز به سه فاز راه اندازی نمود، اما به این معنی نیست که هر کجا خواستیم می توانیم از درایوهای تکفاز به سه فاز استفاده کنیم. از آن جا که ورودی این نوع درایو ها 220 ولت می باشد در همان ابتدا می توان گفت که جریان بیشتری از سیستم برق ما می کشد. قیمت درایو یا اینورتر صنعتی بستگی به نکات مختلفی از جمله کیلووات درایو یا اینورتر، تک فاز یا سه فاز بودن درایو، نوع کاربری سبک یا سنگین بودن درایو دارد.

  • اما اگر بخواهیم نکات مثبتشان را ببینیم، این نوع اینورترها از اینورترهای خالص ارزان‌ترند.
  • برای خرید یک اینورتر خوب، باید تمامی معیارهای مناسب را در نظر داشته باشید.
  • ذخیره سازی انرژی یا ENERGY SAVING از دیگر مزایای اینورتر های ال اس می باشد که در کاربردهای مختلف با توجه به عدم نیاز به کارکرد موتور با تمام قدرت و سرعت باعث کاهش مصرف انرژی می گردد .
به‌طور مثال، این عوامل شامل سطح عدم تعادل ولتاژ بر روی مدار قدرت، فیلتر هارمونیک یا راکتور قرار گرفته بر روی اینورتر، بار موتور، سطح ولتاژ جریان AC اینورتر و امپدانس سیستم قدرت هستند. در مدار اینورترها یک مدار کنترل، ترانسفورماتور، دستگاه سوییچینگ، اسیلاتور و مدار اینورتر وجود دارد. برای آنکه جریان به جریان متناوب تبدیل شود، باید انرژی موجود در منبع DC که می‌تواند یک خروجی یکسوساز یا باتری باشد، به جریان متناوب تبدیل شود. ویژگی محصولات آن، کیفیت بالای آن است که باعث شده جز پرفروش‌ترین برندهای جهان باشد. اینورتر‌های اینوت، در ایران به صورت گسترده استفاده می‌شوند. گاهی جریان برقی که شرکت توزیع برق در اختیار واحدهای صنعتی و کشاورزی قرار می‌دهد جریان پایداری نیست و فاکتورهای آن نوسان دارند.

سافت استارتر را چگونه کنترل کنیم؟

قدرت ورودی به درون واحد یکسو کننده رفته و ولتاژ جریان متناوب در آن به ولتاژ جریان مستقیم تبدیل می شود. در این بخش مدار میانی، ولتاژ DC را ملایم می نماید و آن را به سمت مدار تبدیل معکوس می فرستد که دوباره ولتاژ جریان مستقیم به ولتاژ جریان متناوب تبدیل گردد و آنگاه به سمت موتور روانه شود. در مدار یکسوساز سه فاز، دیود ها به طور متناوب قطع و وصل می شوند و در هر مرحله یک جفت دیود، فعال بوده و ولتاژ دو سر بار را تامین می کنند. اینورتر ال اس با توجه به سابقه درخشان در صنایع مختلف کشور رتبه اول کیفی در بین تولید کنندگان آسیایی را دارا می باشد و همواره با رشد تکنولوژی در حال ارتقا می باشد. واحد خدمات پس از فروش ما آماده ارائه تجارب عملی در نصب و راه اندازی اینورترهای LS برای مصارف گوناگون می‌باشد همچنین شما می توانید در هنگام نصب LS Inverter از مشاوره و راهنمایی تلفنی کارشناسان ما بهره مند شوید.