ثبت نام اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی 1402 زمان مالیات شرکت ها ۱۴۰۲ | تکس مپ

و در مورد نرخ مالیات هم با توجه به اظهارات مودی که در زمینه ای فعال بوده و درآمد کسب نموده است نرخ های متفاوتی وجود دارد و بستگی به نوع شغل و کسب و کار فرد دارد. البته ذکر این نکته ضروری می باشد که علاوه بر مالیات عملکرد مالیات ارزش افزوده نیز مطالبه می شود. تسلیم اظهارنامه مودیان فصل املاک ، در مورد سرقفلی ظرف ۳۰ روز پس از انجام معامله.

راهنمای ارسال اظهارنامه عملکرد اشخاص حقوقی 1400 – 1401

ثبت نام اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی 1402 زمان مالیات شرکت ها ۱۴۰۲ | تکس مپ اصلی‌ترین کار بخش مالی یک شرکت، ثبت کردن اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی است. میزان مالیات پرداختی یک مجموعه به‌طور مستقیم به نحوه پر کردن اظهارنامه مالیاتی آن برمی‌گردد. در این یادداشت به آموزش نحوه پر کردن اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی یا همان اظهارنامه شرکت‌ها پرداخته‌ایم. برخلاف اظهار نامه اشخاص حقیقی ، برای ثبت نام اظهارنامه توسط اشخاص حقوقی طبق قانون ، زمان مشخصی تعیین نشده است .

سامانه اظهارنامه اشخاص حقوقی

شما می توانید هر یک از این گزینه ها را به دلخواه خود انتخاب کنید و یا با مطالعه ادامه مطالب و دیدن فیلم های کوتاه ما ، بیش از پیش به هدف خود نزدیک شوید. 2) یا فایل مورد نظر توسط ویروس یاب به عنوان ویروس شناسایی شده و اجازه کارکرد نرم افزار را نمیدهد. ۲) یا فایل مورد نظر توسط ویروس یاب به عنوان ویروس شناسایی شده و اجازه کارکرد نرم افزار را نمیدهد. در حال حاضر ، دفترخانه ها هم نتوانستند علت را جوابگو باشند ، به هر حال برای از دست ندادن زمان ارسال را بدون امضا انجام دهید و در فرصت مناسب تر مشکل توکن را برطرف کنید . پرداخت های انجام شده در جدول 12 جزو گزینه هایی است که نباید صفر باشد .

ارائه گردش حساب در خصوص تهیه مواد اولیه، کالاهای تولید شده و کالاهای وارداتی و صادراتی و سایر کالاهای مورد معامله در شرکت یا دفتر فعالیت. به طور کلی اشخاص حقیقی در سه دسته جای می گیرند و تفاوت آن ها در ارائه صورت حساب ها و نگهداری دفاتر می باشد. رسالت موسسه خدماتی آموزشی راوی حساب ارتقا دانش مالیاتی افراد می باشد و برای رسیدن به این مهم نهایت تلاش خود را می کنیم تا مخاطبین و مشتریان گرانقدر ما از خدماتی که ارائه می دهیم رضایت کامل داشته باشند. مثال؛شما برای سال ۹۶ ۳.۰۰۰.۰۰۰ذخیره در نظر گرفتید درحالی که مالیات طبق برگ تشخیص شما۱۰.۰۰۰.۰۰۰ محاسبه میشه ۷.۰۰۰.۰۰۰مابه التفاوت درحساب تعدیلات ثبت میشه و باید درقسمت مالیات سال قبل قید بشه. پس از ثبت مبلغ قابل پرداخت، با کلیک بر روی عملیات ذخیره، شناسه قبض و پرداخت تولید و در ردیف مربوطه نمایش داده شده و قابلیت چاپ قبض فراهم می‌شود. درصورتی‌که جدول بورس فعال نبوده و قابل‌مشاهده نیست، لازم است پاسخ بلی را برای سؤال مربوطه (سؤال شماره 6) در جدول اطلاعات اختصاصی ثبت نمایید تا جدول بورس فعال شود.

  • توکن متصل است و گواهی امضا نیز نمایش داده می شود و اظهارنامه نیز با موفقیت امضا می شود ولی در ارسال خطای 22 به معنی عدم اعتبار گواهی امضا نمایش داده می شود.
  • مهلت ارسال اظهارنامه عملکرد سال 1400 اشخاص حقوقی (شرکت ها) تا پایان 31 تیر 1401 می باشد .
  • اولین ردیف اطلاعات به صورت اجباری می‌بایست با سمت مدیرعامل تکمیل گردد.
  • تکمیل فیلدهای اطلاعاتی نوع درآمد مقطوع، مبلغ درآمد مقطوع، سود (زیان) درآمدهای مقطوع و مالیات پرداخت شده در این جدول الزامی است.
  • توصیه می شود که برای استفاده از بخشودگی های مالیاتی، دریافت معافیت ها و کاهش میزان جرایم قانونی، مودیان محترم نسبت به تکمیل صحیح زیر نظر مشاوران مجرب حسابداری اقدام کنند.

بهتر است برای ثبت دقیق‌تر رویداد‌های مالی، داد و ستد و درآمد خود، از نرم افزار حسابداری سپیدار کمک بگیرید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره ۰۲۱-۸۱۰۲۲۰۰۰ تماس بگیرید. بعد از ورود به صفحه اصلی سایت سازمان امور مالیاتی کشور، برای ثبت نام اظهارنامه مالیاتی 1402، بر روی گزینه پیش ثبت نام و ثبت نام الکترونیک کلیک کنید. نحوه ثبت نام در سامانه اظهارنامه مالیاتی بدین صورت است که متقاضی باید پس از ورود به سایت tax.gov.ir از قسمت خدمات اصلی مالیاتی اقدام به انتخاب گزینه ثبت نام و پیش ثبت نام الکترونیک نماید که توضیحات آن در متن مقاله ارایه شده است.